Adwokat Prawo Budowlane Warszawa

Wiemy gdzie leży ryzyko i na jaki zapis zwrócić szczególną uwagę – z nami widzisz różnicę

 

Kancelaria prawa budowlanego Warszawa – tworzona jest wyłącznie przez prawników prawa budowlanego. Nasza specjalizacja to obsługa prawna firm budowlanych oraz świadczenie pomocy prawnej osobom fizycznym w procesach przeciwko deweloperom. Siedzibą Kancelarii jest Warszawa. Świadczymy pomoc prawną na terenie całego kraju. Prowadzimy spory sądowe wynikające z umowy o roboty budowlane nie tylko w Warszawie, lecz także przed sądami w całej Polsce.

adwokat Marek Chudzicki

KANCELARIA PRAWA BUDOWLANEGO WARSZAWA

W czym może pomóc Tobie nasz zespół prawników prawa budowlanego z Warszawy?

Obsługa prawna firm budowlanych

Tradycyjną specjalizacją naszej Kancelarii jest obsługa prawna firm budowlanych. Przedsiębiorcy z branży chętnie korzystają z pomocy naszych prawników prawa budowlanego. Obsługujemy firmy budowlane nie tylko z obszaru Warszawy, lecz także z innych części Polski. Obsługujemy zarówno duże, małe jak i mikro firmy budowlane, które wykonują inwestycje na terenie całego kraju. Znamy specyfikę funkcjonowania firm budowlanych i towarzyszące im nieustannie ryzyka. Ponadto zapewniamy kompleksową obsługę prawną nie tylko wykonawców oraz podwykonawców robót budowlanych, lecz także inwestorów. Dodatkowo nasi prawnicy prawa budowlanego zapewniają obsługę  w procesie budowlanym. Od opiniowania umów o roboty budowlane, po dochodzenie przed sądem należności wynikających z umowy o roboty budowlane. W rezultacie tworzymy zamkniętą grupę specjalistów, obsługującą ograniczony portfel zadowolonych klientów z branży budowlanej. Obsługujemy małe i duże firmy.

Pomoc prawna osobom fizycznym w sporach z firmą budowlaną lub deweloperem

Udzielamy pomocy klientom indywidualnym w sporach z firmami budowlanymi i deweloperami. Nasi prawnicy udzielają zatem pomocy prawnej osobom, które nie są profesjonalistami w branży budowlanej. Pomagamy w sporach sądowych wynikających z realizacji uprawnień z tytułu gwarancji i rękojmi za wady budowlane. Pomoc prawną naszej Kancelarii prawa budowlanego kierujemy także do członków wspólnot mieszkaniowych zwłaszcza w sporach przeciwko deweloperom. Dlatego z pomocy naszych prawników prawa budowlanego może skorzystać każdy podmiot, który nie cechuje się zawodowym charakterem w branży budowlanej.

Kancelaria prawa budowlanego kieruje swoją pomoc do:

 • generalnych wykonawców,
 • podwykonawców,
 • inwestorów,
 • osób fizycznych (pozostających w relacjach lub w sporze z deweloperem lub firmą budowlaną).

Na co powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze Kancelarii prawa budowlanego?

Prawnik prawa budowlanego to specjalista w swojej dziedzinie. Obecnie rynek usług prawnych jest przesycony ilością prawników, którzy mianują się specjalistami. W samej Warszawie działa wiele takich firm. Należy odróżnić także wykwalifikowanego adwokata lub radcę prawnego od powszechnie działających na rynku firm doradczych. Nasza Kancelaria prawa budowlanego zapewnia stały dostęp do specjalisty – prawnika zajmującego się na co dzień głównie prawem budowlanym. W rezultacie zapewniamy dostęp do doświadczonego prawnika zarówno w reprezentowaniu firm budowlanych, jak i osób fizycznych w sporach z deweloperami. Nasi prawnicy występowali wiele razy po obu stronach sporu przez co nic nie jest nam obce. Dlatego wiemy na co zwrócić uwagę i gdzie leży ryzyko. Zespół Kancelarii stanowią wyłącznie profesjonalni pełnomocnicy, czyli adwokaci prawa budowlanego oraz radcy prawni wykonujący obsługę firm z branży budowlanej. Tworzymy zamknięte grono specjalistów skupiające się na obsłudze ograniczonego portfela zadowolonych klientów.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

 • Reprezentacja w sporach sądowych

  Nasi adwokaci prawa budowlanego reprezentują inwestorów, wykonawców i podwykonawców w dochodzeniu należności pieniężnych wynikających z umowy o roboty budowlane. Dodatkowo reprezentujemy naszych klientów w postępowaniach związanych z realizacją uprawnień z tytułu gwarancji i rękojmi za wady robót budowlanych. Naszymi klientami są także klienci indywidualni, którym z ramienia Kancelarii zawsze pomaga prawnik prawa budowlanego. Są to osoby fizyczne, które zwykle reprezentujemy w sporach sądowych przeciwko deweloperom.

 • Sporządzanie i opiniowanie umów o roboty budowlane

  Umowy o roboty budowlane, w tym umowy o generalne wykonawstwo oraz umowy o podwykonawstwo opiniowane są przez naszego prawnika. Po pierwsze znajdujemy ryzyko i niebezpieczeństwo wynikające z treści postanowień zawartych w umowie o roboty budowlane i innych umowach o wykonywanie usług. Doświadczenie naszego zespołu adwokatów prawa budowlanego przede wszystkim zapewnia bezpieczne i praktyczne rozwiązania w umowach zawieranych na każdym etapie realizacji inwestycji. Po drugie sporządzamy i opiniujemy projekty umów zawieranych przez inwestorów, generalnych wykonawców, podwykonawców. Po trzecie pomagamy klientom w negocjowaniu umów o roboty budowlane.

 • Sporządzanie opinii prawnych z prawa budowlanego

  Sporządzamy opinie prawne dla osób fizycznych, wspólnot mieszkaniowych, inwestorów, generalnych wykonawców i podwykonawców. Przede wszystkim opinia sporządzona jest przez adwokata prawa budowlanego i dotyczy wielu aspektów związanych z szerokim prawem budowlanym. Ponadto opiniujemy w sprawach dotyczących umów o roboty budowlane. Analizujemy możliwość dochodzenia roszczeń pieniężnych w związku z wadami robót budowlanych. Prawnik wyjaśni wszelkie niejasności wynikające ze stosowania prawa budowlanego, cywilnego i gospodarczego. Nasze opinie dotyczą także realizacji uprawnień z tytułu rękojmi oraz innych aspektów związanych ze sporami przeciwko deweloperom.

 • Audyt nieruchomości

  Przeprowadzamy badanie prawne nieruchomości. Analizujemy stan prawny nieruchomości, a w razie potrzeby regulujemy ich stan prawny. Prawnicy przeprowadzają audyt prawny nieruchomości i przede wszystkim informują o ryzykach związanych z podjęciem każdej czynności rozporządzającej.

 • Indywidualne porady prawne z prawa budowlanego

  Jako Kancelaria prawa budowlanego udzielamy indywidualnych porad prawnych w cywilnych aspektach procesu budowlanego i wykonywania umowy o roboty budowlane. Ponadto doradzamy indywidualnie w sporach przeciwko deweloperom przy wykonywaniu przez właścicieli lokali uprawnień w związku z wadami w robotach budowlanych.

Zespół Kancelarii z siedzibą w Warszawie jest zgrany i doświadczony. Każda sprawa jest wnikliwie konsultowana i analizowana. Nasi klienci reprezentowani są przez wyłącznie prawnika prawa budowlanego. Jeżeli wymaga tego charakter sprawy klienci reprezentowani są na rozprawie jednocześnie przez więcej niż jednego profesjonalnego pełnomocnika.